Helvetica. A documentary film by Gary Hustwit

Helvetica, <span class=

Beidzot ir ieradusies mana Ziemassvētku dāvana — Gary Hustwit filmas Helvetica DVD. Nespēju vien nopriecāties par ļoti veiksmīgi iztērētajiem $19,99, lai šo filmu iegādātos Amazon.com. Un piegādes cena arī ir samērā smieklīga, lai atļautos kopā ar kādu jaunu grāmatu iegādāties arī šo DVD (man sanāca $10,47 par Shipping&Handling, jo biju iegādājies arī Ellen Lupton grāmatu «Thinking with Type»).

Par iemeslu šīs filmas iznākšanai (garnitūras Helvetica 50 gadu jubileju) es jau iepriekš rakstīju.

I love Helvetica. I hate Helvetica. Pins from <span class=

Par filmu no diska vāciņa:

Helvetica is a documentary film about typography, graphic design and global visual culture. It looks at the proliferation of one typeface as part of a larger conversation about the way type affects our lives. An exploration of urban spaces and the type that inhabits them, Helvetica invites us to take a second look at the thousands of words we see every day.

Interviewees in Helvetica include some of the most illustrious and innovative names in the design world: Erik Spiekermann, Matthew Carter, Massimo Vignelli, Wim Crouwel, Hermann Zapf, Neville Brody, Stefan Sagmeister, Michael Bierut, David Carson, Paula Scher, Jonatan Hoefler, Tobias Frere-Jones, Experimental Jetset, Michael C. Place, Norm, Alfred Hoffmann, Mike Parker, Bruno Steinert, Otomar Hoefer, Leslie Savan, Rick Poynor and Lars Muller.

Mani, noskatoties filmu pirmoreiz, sajūsmina tas, cik interesanti, bieži vien pavisam pretēji viedokļi no dažādām pasaules malām ir apkopoti. Vienkopus ir gan tie, kas dievina šo garnitūru, gan arī tie, kas ir ļoti aktīvi Helvetica garnitūras nīdēji. Galvenais, kas filmā ir parādīts — milzīgā Helvetica garnitūras ietekme uz dizaina tendencēm pasaulē 50 gadu garumā — kopš tās parādīšanās līdz pat mūsdienām. Ir ļoti žēl, ka vairs nav iespēja runāt ar visiem tiem, kas bija ļoti cieši iesaistīti filmas galvenā varoņa tapšanā, tomēr nākamo paaudžu intervēšana ir labi nofiksējusi pagājušā gadsimta vidus dizaina stāvokli un nepieciešamību pēc Helvetica garnitūras. Jābrīdina, ka bez iepriekšējas sagatavošanās dažbrīd parastam skatītājam varētu būt grūti saprast, par ko ir runa, tomēr es ļoti ieteiktu šo filmu izdīkt no saviem vecākiem arī jaunajiem censoņiem. Kopīgi ar senčiem to noskatoties (it īpaši, ja vecākiem nav vispār nekāda sakara ar grafisko dizainu), es domāju, tas veicinātu viņu ieinteresētību jaunu grafisko dizaineru audzināšanā.

DVD ir iekļautas arī filmā pilnībā neievietotās intervijas ar cilvēkiem, lai varētu redzēt arī tā saucamos director cut. Līdz tam gan es vēl neesmu ticis, jo pagaidām nav sanācis atvēlēt 95 minūtes laika šādai nodarbei, bet ceru tuvākajā laikā pievērsties arī tam.

P.S. Mīlīši — ja jums ir problēmas ar kredītkartēm, paniskas bailes no iepirkšanās internetā vai arī kāda cita kaite, kas liek jums aizdomāties par komentāra «nometīsi uz kāda ftp, lai varētu nokačāt» publicēšanu, es jūs uzreiz nomierinu tieši tāpat, kā tos cilvēkus, kas stāvot uz ielas Vecrīgā dienas laikā man slauc cigaretes: «Veikals ir tepat blakus». Es nedomāju, ka $20 varētu kādā veidā ietekmēt jebkura Latvijā mitoša indivīda finansiālo stāvokli tik krasi, ka nebūtu iespēja samaksāt par patiesi nozīmīgu un ļoti vērtīgu darbu, ko ir veikuši filmas veidotāji. Galu galā (tas īpaši attiecās uz skolniekiem) — vienmēr ir iespēja vienoties ar mācību iestādes vadību, ka ir jāiegulda nelieli līdzekļi bibliotekārā fonda papildināšanai.

Draugi un radi — laipni lūgti braukt pie manis ciemos uz filmas demonstrācijām, man noteikti gribētos to noskatīties vēl kādas reizes desmit.

6 domas par “Helvetica. A documentary film by Gary Hustwit”

  1. Ka tur ir ar tiem kodejumiem, amazone raksta ka speles tikai Region 1 (U.S. and Canada only)? Kaut ka ieprieks nav bijusi saskarshanas ar sho.

  2. Man uz datora nekādu problēmu ar reģioniem nekad nav tikušas novērotas, bet kas attiecas uz DVD atskaņošanu ar pie TV piemontējamajiem variantiem, tad par tiem es neko nezinu, jo jau daudzus gadus dzīvoju bez televizora.

  3. Pilnīgi piekrītu – filma, ko vērts noskatīties – gan tiem, kam Helvetika patīk, gan tiem, kam riebjas :)

  4. helvetikas fani … apvienojas :))))))
    tagad tik truukst veel Arial filmu un Times New Roman.. izlaizt te pat Latvijaa.. :D . Un kaapeec shie fonti ir defoltaa visaas programmaas) :D

Komentāri ir slēgti.