Klāvs man burtiski izrāva vārdus no mutes, publicējot apstāstu par skaitļiem un referenduma atspoguļošanu. Vienmēr esmu centies tieši šādā veidā arī skatīties uz informāciju par balsotājiem. Tieši tāpēc arī tapa šis rokdarbu ieraksts, lai kaut cik savestu kārtībā vismaz viena novada priekšstatus un patiesību par vēlēšanām.
Ropažu novada pašvaldības mājaslapā Aina Bernharde, novada vēlēšanu komitejas priekšsēdētāja publicēja sauso atgremojumu par 18. februāra tautas nobalsošanas rezultātiem. Protams, ka no tā izriet, ka nedaudz vairāk par 8% Ropažos vēlas krievu valodu kā otro valodu Latvijā, kas, bez šaubām, neatbilst patiesībai. Uzskatāmai nepatiesībai grafika no Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapas.
Tad nu labosim šo kļūdu, publicējot to pašu patiesību citā iepakojumā.
Kā izrādās, tad patiesībā to, kas vēlas šos labojumus, ir tikai 5% no balstiesīgajiem vēlētājiem. Viss ir atkarīgs no tā, kā informāciju pasniedz.
Papildinājums 22. februārī. Portāls NeoGeo.lv, kas līdz šim ir vismaz centies darboties daudz maz loģiskā virzienā, ar apskaužami labiem tehniskiem risinājumiem publicējot kartogrāfisko informāciju, kas papildināta ar aprakstiem. Bet tieši to pašu lažu, ko pielaida CVK un absolūti visi masu mediji Latvijā, pielaida arī NeoGeo rakstā par tautas nobalsošanas rezultātiem. Žēl, ļoti žēl. Iesaku palasīt arī komentārus pie raksta.
Ņemot vērā, ka referendums nav pēc reģistrēšanās vietas, tad uzskatu, ka nedrīks likt nepiedalījušos iedzīvotāju proporciju, jo reāli cilvēki varēja nobalsot citos iecirkņos. Īpaši tas varētu būt izteikti pierīgas reģionā, kur deklarēti ir Rīgā, bet faktiski balso Sievasmātes mājai tuvākajā iecirknī.
Arī kopējie referenduma rezultāti tiek atspoguļoti tādā pašā veidā, neņemot vērā kopējo balsstiesīgo skaitu.
18. februāra gan.
Labots, paldies, ka pamanīji.