Par Optimus Maximus klaviatūru

Nu re, izrādās, ka jau decembrī februāra otrajā pusē ArtLebedev studijas klaviatūra Optimus Maximus jau būs pārdošanā. Gribējās Nombre.lv rakstā kaut ko iekomentēt, bet izdomāju, ka tas ir atsevišķa bloga ieraksta vērts.

Tātad, man ir tikai viens jautājums: pasakiet lūdzu, vai tiešām es esmu palicis pēdējais mohikānis uz šīs planētas, kas klaviatūras taustiņus meklē nevis ar acīm, bet pirkstiem? Man ir sasodīti vienalga, vai uz tastatūras ir krievu kirilica vai zviedru izklājums, jo es tāpat uz klavieres pusi skatos tikai retumis un lielākoties aiz kaut kāda nesaprotama pieraduma. Līdz ar to man pavisam nebūtiski ir tas, vai uz taustiņiem ir skaisti LED ekrāniņi, vai arī tur ir noberzti līdz nepazīšanai taustiņi (kā tas parasti man ir ar kreiso ALT un CTRL) — man galvenais ir, lai izklājums ir ērts lietošanā, t.i. — taustiņi skaisti spiežas, neieķeras, tie ir viegli sataustāmi.

Un tādas klaviatūras, par kurām es runāju, maksā ne dārgāk par 10 latiem.

7 domas par “Par Optimus Maximus klaviatūru”

 1. kaukad sadomāju, ka nupat iemācīšos rakstīt neskatoties uz klavieri, bet nehuja neizdevās. nesaprotu, kā daži var rakstīt kā akli, nenieka nelūrot uz taustiņiem.

 2. Es arī rakstu bez neskatīšanās uz taustiņiem. Vecajam datoram klaviere ir diezgan traki padilusi :)

 3. ši klaviatūra = gadžets :)
  man pašam ir kaut kāda norvēģu vai zviedru klaviatūra :D

  ps. salabo šīs komentārformas tab secību…

 4. He he… Es reizi izjaucu klavieri, lai iztīrītu un pēc atmiņas saliku pogas atpakaļ… Pēc kāda mēneša piesēdās pie mana datora viena meitene un sāka man teikt, ka redz tā poga rakstot ne to burtu utt :D
  Es laikam arī neskatos uz klaviatūru :)

 5. nombre.lv — ja es mācētu, noteikti salabotu to secību, bet man no wordpress platformas un tā, kā viņu labot, nav ne mazākās sajēgas.

 6. daskeyboard.comDas Keyboard un nav vajadzīgi nekādi LED.
  Iespējams, ka apmācības gaitā šie LED taustiņi varētu būt noderīgi. Teiksim mācoties dažādu programmu karstos taustiņus. Kamēr fotošopa ctrl+shift+alt+s vēl nav refleks, varētu būt noderīgi, ka nospiežot attiecīgi ctrl vai alt tu uz klaviatūras redzi iespējamās variācijas. Iespējams.

Komentāri ir slēgti.