Latvijas vasaras festivāli un to programmas

Kā jau daži labi atceras, biju nobļaustījies par, manuprāt, kretīnisku Pasaules hokeja čempionāta spēļu tabulu. Šoreiz gribētos paskatīties uz to, kā tad izskatās Latvijas brīvdabas festivālu programmu vizualizācija.

Sāksim ar visprimitīvāko un samocītāko variantu. Saprast var tieši neko un pasākumu apmeklēt gribas tieši necik. Pat nav skaidrs, uz ko būtu vairāk jāiespringst. Dāmas un kungi, festivāls Zaļumballe. Tikpat saprotama bija arī Metalshow festivāla programma internetā. Nezinu, vai viņiem bija kas savādāks drukātā veidā.

Festivāls Zaļumballe 2009. Programma.
Festivāls Zaļumballe 2009. Programma.

Jau nedaudz prātīgāk, kaut gan vēl joprojām ārkārtīgi nepārskatāmi, darbojas festivāls Zvērā 2009. Te vismaz ir skaidrs, ka maketētājam bija kaut kāda vēlme iespringt, kaut gan beigās aptrūkās iniciatīva vai arī vienkārši uznāca slinkums pabeigt.

festivāls Zvērā 2009. Programma.
festivāls Zvērā 2009. Programma.

Beidzot virzīsimies uz to, kam tad būtu jābūt pārdomātā un lietojamā festivāla programmā, kuru gribētos lietot. Galvenais, primārais uzdevums ir parādīt, kādas grupas vai pasākumi notiek paralēli uz dažādām skatuvēm vai norises vietām, jo tas ir vienīgais, kāpēc programmas vispār kāds grib lietot. Cilvēks izvēlas, pie kuras skatuves pavadīt laiku festivālā. Kā skatāms piemērs, bet ar šausmīgu maketu un krāsu izjūtu ir izceļams festivāls Baltic Beach Party 2009.

festivāls Baltic Beach Part 2009. Programma.
festivāls Baltic Beach Part 2009. Programma.

Šīs pašas dormas turpinājums ir redzams festivāla Positivus programmas dizainā. Ar nelielām piebildēm. Nedaudz mulsinoši (īpaši tādiem cilvēkiem, kas pieraduši pie ļoti lieliem festivāliem ar ļoti daudz skatuvēm), ka blakus ir izvietotas abas festivāla dienas ar tik vāju vizuālo robežu. 2. Nevaru saprast krāsu kodējuma nozīmi un, ja tādas vispār nav, tad es to cenšos atrast. Un arī tas mani mulsina.

festivāls Positivus 2009. Programma.
festivāls Positivus 2009. Programma.

Jebkurā gadījumā, no pašmāju festivāliem vienīgā programma, kas funkcionāli tiešām ir ērti lietojama, ir Positivus festivālam. Īpaši gribētu atzīmēt to, ka šī ir vienīgā programma, kurā var izdarīt to, ko es vienmēr daru pirms visiem festivāliem — atzīmēju atsevišķus māksliniekus, kurus noteikti gribu redzēt un pārvelku krustu pāri tiem, uz kuriem vienkārši nav jāiespringst.

Vēl piemēram gribēju piedāvāt Ungārijas Sziget festivāla mājaslapā ievietoto festivāla programmu (ja pēkšņi viss rādās ungāru valodā, klikšķiniet uz karodziņiem un atkal ieejiet programmā). Ja atradīšu, tad iemetīšu vēlāk pagājušā gada festivāla drukāto programmu (sadalīta pa dienām galvenajām skatuvēm).

10 doma par “Latvijas vasaras festivāli un to programmas”

 1. man liekas liela problēma tavā apskatā ir, ka tu esi salicis kopā lielus komercfestivālus (BPP/Positivus) ar salīdzinoši maziem un neatkarīgiem festivāliem, kuriem dizaina budžeti praktiski neeksistē (sarkasms/zvērā/zaļumballe).

  Par zaļumballi esmu vainīgs dizaina ziņā, festivāla promo materiālu galvenokārt veidoju priekš print un mājaslapa patiešām ir ļoti vienkārša, bet šoreiz arī tieši tāds dižķibeles variants bija realizējams. Būs arī īsta programma, primitīva un pārskatāma, bet sakarā ar to, ka saraksts vēl nav izveidots – nav arī programma.
  + grupām arī linki drīzumā tiks pievienoti uz myspace.

  p.s. neko saprast nevar tikai, ja neorientējas grupu nosaukumos. praktiski visas no tām grupām ir labi zināmas “mērķauditorijai”.

 2. tas pirmais punkts, ko minēju, man liekas diezgan svarīgs skatoties uz visiem šiem pasākumiem, jo šos pasākumus nevajadzētu likt blakus tieši tāpat kā ļeņingradu un essential.

  enivei – kritika ir pamatota par to programmu un to arī akceptēju, bet kamēr nebūs nekas konkrētāks zināms, diemžēl būs tik primitīvi un samocīti…

 3. Pats Zaļumballes dizains ir tiešām ok. Ja bija iespēja iespringt uz kopējo koncepciju, tad pamocīties un uztaisīt saprotamu programmu nemaz nav tik grūti. Un tavā gadījumā es vēl saprotu, kur ir vaina, bet jau notikušajiem festivāliem vai tam pašam Zvērā tā ir nepamatota laža.
  Ja salīdzinam Leningrad un Essential, tad paskaties, piemēram, uz to pašu koncepciju — nokāst naudu vai arī ļaut labi un draudzīgi atpūsties. Un budžeti mums arī, visnotaļ, ir ļoti salīdzināmi ar Zaļumballi un Positivus.

 4. Kad buus programma zinaama, tad arii buus kautkas saprotams un normaals, apsolu.

  Bet ar to piemeeru, ko mineeju, vairaak domaaju to kaa — Lielie festivaali un mazie festivaali ir pilniigi dazhaadas lietas. vienus veido profesionaali koncertu veidotaaji, citus muuzikas entuziasti.

 5. zaļumballei bij apdeits. cerams vairs neesam pašā pēdējā vietā :)

 6. savus, tavus, organizātoru. kā jau teicu, festivāla programmu nebija paredzēts izlaist nemaz līdz augustam/jūlija beigām, tapēc ceru, ka nākamgad netiksim šāda iemesla dēļ uzreiz iemesti mēslainē :)

 7. Hejā visiem labu festivālu mīļiem, šogad ir pavisam nesan atklājies viens festivāls Koknesē, Mūzikas un mākslas festivāls INFINITUS, pavisam jauns un svaigs – es pagājušajā gadā biju un šogad noteikti braukšu.
  Ja ir interese – http://www.infinitus.lv

Komentāri ir slēgti.