Rokdarbi. Objektu sakārtošana grupās.

Uzdūros lieliskam piemēram, kā it kā elementāru sarakstu var sačakarēt, to kretīniski sakārtojot.

Pjatigorska. Navigācija stacijas ēkā. Foto no tema.livejournal.com
Pjatigorska. Navigācija stacijas ēkā. Foto no tema.livejournal.com

Praksē bieži vien nākas sastapties ar tādiem darbiem, kur pasūtītāja iesūtītais materiāls bez iedziļināšanās saturā ir konvertēts gatavā darbā. Tieši tas ir noticis arī šajā gadījumā. Un vienīgā pasūtītāja vaina pie šī darba ir tā, ka viņš to ir pieņēmis. Viss pārējais gulstas uz dizainera līkajām rokām.

Kā reizi šobrīd vienam klientam kārtojam navigācijas joslu mājaslapā, kur redīsi ir samesti pie jēlas gaļas. Un šis piemērs ir gluži tāds pats.

Lai labotu situāciju, ir jāizprot, ko cilvēkam, kas šo navigāciju reāli vēlēsies izmantot, būtu svarīgi saprast un atpazīt:
1) vai cilvēku interesējošā lieta atrodas šajā stacijā;
2) kur atrodas tas, kas cilvēku interesē.

Sāksim ar grupēšanu pēc virzieniem.

Pjatigorska. Navigācija stacijas ēkā. Grupējam saturu pēc virzieniem.
Pjatigorska. Navigācija stacijas ēkā. Grupējam saturu pēc virzieniem.

Kad objekti ir sagrupēti pēc atrašanās virzieniem, mēs varam papildus vēl izcelt tos objektus, kas ir būtiskākie un noslāpēt sarakstā tos, kas ir mazsvarīgākie.

Pjatigorska. Navigācija stacijas ēkā. Mr.Serge variants.
Pjatigorska. Navigācija stacijas ēkā. Mr.Serge variants.

Acīgais ievēros, ka pazudis ir uzraksts «Располижение служб на вокзале Пятигорск». Šim uzrakstam nav absolūti nekādas informatīvās vērtības, jo cilvēks jau atrodas stacijā un tas, ka zemāk ir norādes uz vietām, kur atrodas dažādi dienesti, arī ir skaidrs. Šādu uzrakstu likšana ir tikpat dumja, kā likt virsrakstus «Paziņojums» vai mājaslapas sākumlapā tekstu «Esiet sveicināti firmas X mājaslapā!».

3 domas par “Rokdarbi. Objektu sakārtošana grupās.”

  1. …garāka vai īsāka bultiņa nozīmē – tālāk vai tuvāk. Tavam variantam trūkst 25m … 50m … vai 100m.

  2. Oponēšu tev divu iemeslu dēļ.
    1. Rīgas centrālajā stacijā, atrodoties pie Rimi kasēm tev ir jāatrod piepilsētas vilcienu kases. Vai tev ir nozīme tam, vai kases atrodas 100 vai 150 metru attālumā, ja tev jebkurā gadījumā tās kases ir jāatrod? Es uzsvēršu to, ka mēs nerunājam par Londonas vai Ņujorkas lidostām, mēs runājam par salīdzinoši vidēja izmēra sabiedriskām telpām.
    2. Esmu 100% pārliecināts, ka, piemēram, paaugstināta komforta zāles virziena bultiņa ir īsāka tāpēc, ka garākai bultiņai vietas nebija.

  3. Bultiņa “uzleju un pa kreisi” man tomēr patīk labāk par bultiņu “uz leju slīpi pa kreisi”. Bet tas, protams, jāskatās uz vietas, var jau būt, ka situācija ir nepārprotama arī šādi.

Komentāri ir slēgti.