Jaunā Fotokvartāla mājaslapa ir sūds

Lai piedod man Artis Tauriņš, viņam ir daudzi labi darbi tapuši, bet tas, ko viņi sataisīja kopā ar Uldi Rudzīti ir, maigi izsakoties, totāls sūds. Šis ieraksts ir blogā tikai tāpēc, ka es gribu atcerēties šo mirkli — 2011. gada janvāris. Šis ir laiks, kad fotogrāfijai veltītā mājaslapā dizainā paredzēts, ka maksimālā bildes platākā mala ir 600px. Pat nedomājot par to, ka 1024×768 kā izšķirtstpēja jau ir palikusi tikai vecām tantēm ofisos un nekādā gadījumā ne fotogrāfiem.

Boston Globe mājaslapas apmeklējums uzsprāga pāris nedēļu laikā tikai tāpēc, ka avīzes mājaslapas izstrādātājs pieņēma lēmumu publicēt mājaslapā bildes 990px platumā atsevišķa blogā. Tā radās The Big Picture. Un ziniet, kurš gads tas bija? 2008. Un cilvēks, kas to realizēja pat nebija nedz dizaineris, nedz fotogrāfs. Parasts mājaslapu programmētājs ar labu gaumi un lieliskām idejām.

Jā, un pēdējā piezīme, iSūdi un citi telefoni nav paredzēti, lai skatītos kaut cik nopietnas fotogrāfijas.

11 doma par “Jaunā Fotokvartāla mājaslapa ir sūds”

 1. Atvainojos, bet liels kvantums netbuku ir ar sūdīgu izšķirtspēju

 2. zv: Arī netbūki nav paredzēti, lai pētītu un vērtētu profesionālas fotogrāfijas. Ja kāds tā dara, tad tā ir vienkārši ņirgāšanās par fotogrāfiem.

 3. no ~120`000 lietotājiem zemāk par 1024px platumu ekrāns ir tikai 800px un tas ir tikai 0.43% lietotāju (reāli dati no GA). 1024x768px – 21.57%. vēl pa 20% ekrāniem ar 1280px platumu.

 4. Nav svarīgi cik liels ekrāns tiek izmantots lielu foto apskatei, ja to apskatei tiek izmantots kaut kāds ligthbox, jo tie taču māk samazināt foto, ja tā neielien ekrānā.
  Tie, kas bauda foto caur lielu ekrānu, to redz pilnā izmērā un kvalitātē, bez jebkādiem traucējumiem. Tie, kas garāmskrienot kavē laiku uz mazā ekrāna, redz to pašu bildi tikai scaled, kas viņiem pat īsti netraucē.
  Sanāk kā ar “pārlūki vs ie6”

 5. Par to jau arī ir cepiens — ja es gribu izbaudīt foto, es gribu to izbaudīt normālā izmērā un kvalitātē, nevis uz full HD skatīties 500×500 pikseļu jpg ar milzu kompresiju.

 6. nevarētu būt tā, ka autori vienkārši negrib likt pilnas izšķirtspējas bildes, un tas nav saita, bet gan autoru ierobežojums?

 7. rakstit sudus par sudiem nu gan ir sudigi sudiga bloga

Komentāri ir slēgti.